Místní knihovna Plačkov
Naposledy aktualizováno: 20.02.2019 21:55:24

  Chcete se po dlouhé zimě na skok vrátit zpět do prosluněných letních dnů? Dozvědět se něco o Indonéském ostrově Bali? Nachytat inspiraci pro své vlastní cesty?

Zavítejte 16. března 2019 do Plačkovské knihovny. Srdečně Vás zveme na cestovatelskou přednášku "S batohem na Bali"
Budeme se na Vás těšit :)


s_batohem_na_bali.png

VÁNOCE V KNIHOVNĚ 2018


  I letos přibylo do knihovního fondu Plačkovské knihovny spoustu nových knih, za které vdědíme štědrým dárcům, kteří pomohli naši knihovnu opět trochu rozšířit. Tímto všem, kteří přispěli moc děkujeme
  Dále byla letos knihovna rozšířena o malý čtenářský koutek s podomácku vyrobeným stolečkem. Doufáme, že v něm čtenáři najdou útulné místečko, kde jim bude milé posedět s knížkou.
  I letos byly zakoupeny knížky nové za čtenářské roční příspěvky. POZOR! od nového roku 2019 bude roční čtenářský poplatek navýšen na 50 Kč. Opět se jedná o 4 různorodé kousky, zde malá ochutnávka novinek: 

Susanna Kubelka -  V rytmu valčíku

  Po loňské, mezi čtenáři úspěšné, Roztržené šněrovačce, jsme zakoupili další knihu z pera této rakouské autorky románů pro ženy. Tentokrát autorka přináší mozaiku příběhů žen napříč staletími, které spojuje město, kde se tančí valčík, podává Sacherův dort a proslulá káva - Vídeň.

Choderlos de Laclos - Nebezpečné známosti

  Toto již klasické dílo francouzské literatury skýtá náhled do jádra pokřivených mravů a morálky určitých společenksých vstev francouzské společnosti, jenž  odkrýváme prostřednictvím korespondence dvou libertinských šlechticů - Vikomta de Valmot a Markýzy de Merteuil. Ti neváhají za pomoci intrik bezostyšně manipulovat city ostatních. Budou však za své hry po zásluze odměněni? 

Agatha Christie - Parker Pyne zasahuje

Příběhy z pera anglické královny zločinu Agathy Christie bude čtenáře tentokrát provázet Parker Pyne, postarší státní úředník v penzi, který věří, že jakmile známe podstatu neduhu, lze se s ním vypořádat.

Jiří Kahoun - Ježibaba na koloběžce

  Letos nových knih nepozbudou ani ti nejmenší čtenáři. Právě pro ně byla zakoupena knížka veselých pohádek odehrávající se u řeky Berounky, nedaleko Tetína. Právě tam v místech zvaných Kudyhůrka totiž hospodaří strašidla!

  Závěrem bych chtěla všem čtenářům poděkovat za přízeň v letošním roce. Pro knihovnu to byl rok náročný, rok plný změn na jehož vrcholu stálu stěhování do nové budovy. Ta i nadále bohužel postrádá tolik potřebné další regály na knihy, jež jsou již dlouho v jednání, ale věřím, že se je v následujícím roce konečně podaří získat a všechny knihy tak najdou důstojné útočiště. 
  
                               Přejeme Vám krásné prožití vánočních svátků.
        V novém roce 2019 jen to nejlepší, hodně štěstí, zdraví, lásky, spokojenosti
                             a hlavně krásných příběhů prožitých s kníhami Smile

Vánoce se kvapem blíží, a tak Vás srdečně zveme k nám do knihovny, vychutnat si jejich vůni a nezapomenutelnou atmosféru! Smile
OBRÁZEK : annual_pumpkin_carving_contest.pngOBRÁZEK : dynovani.png

KNIHOVNA PŘESTĚHOVÁNA!

  
  Místní knihovna Plačkov sídlí od pátku 22. 6. 2018 v prostorách nové budovy Osadního výboru Plačkov u fotbalového hřiště.
OBRÁZEK : img_20180619_114921.jpg
  Pro čtenáře se tak navždy zavřely ony ikonické žluté dveře bývalého krámu a v tamních prostorách zbyla jen pověstná akumulační kamna značky Tesla.

 

OBRÁZEK : img_20180619_115152.jpg

  
    Stěhování proběhlo od 16. 6. do 21. 6. 2018. Ač celý proces nebyl tak snadný, jak se na první pohled možná zdá, nakonec vše proběhlo bez větších komplikací.V různých etapách vypomohlo celkem 7 dobrovolníků, kterým tímto moc děkuji za ochotu a trpělivost a doufám, že i je těší onen hřejivý pocit z dobře odvedené práce.

OBRÁZEK : img_20180616_082141.jpgOBRÁZEK : img_20180616_091041.jpgOBRÁZEK : img_20180616_141748.jpg
 

  Jediným nedostatkem nového prostoru bohužel zůstává vybavení knihovny. Tento problém je však již v řešení, tak prosím buďme trpěliví a doufejme, že i tento příběh dospěje během roku ke zdárnému konci. 

                                               NOVÁ OTEVÍRACÍ DOBA :

                                                    PÁ 16.30 - 18.30 
 

OBRÁZEK : img_20180620_123740.jpg

   Ačkoliv se tedy čtenářům jedny dveře zavřely, otevírají se jim dveře nové a já doufám, že s nimi i spoustu nových, báječných příběhů.
                  Těšíme se na Vás! Smile

JEŽÍŠEK V KNIHOVNĚ 

    
     V novém roce se čtenáři mohou těšit na spoustu nových knih. Tímto moc děkujeme všem dárcům, kteří svými knížkami
 přispěli, věříme, že se u nás budou těšit velké oblibě. 
     Mimo tyto knihy přibudou do knižního fondu plačkovské knihovny také 4 nové svazky, zakoupené za čtenářské poplatky. Dík za ně tedy patří čtenářům, tak snad Vám udělají radost.
 
Jaké jsou tedy novinky: 

  OBRÁZEK : img_20171229_165254.jpg

Agatha Christie - Vlastní životopis

     Legendární autobiografie od autorky legendárních detektivních příběhů. Agatha ji začala psát ve svých šedesáti letech a pracovala na ní s přestávkami 15 let. Dozvídáme se informace o jejím dětství, prvních láskách, prvním a následně druhém manželovi, ale i to jaktože měla autorka takové znalosti v oblasti medicíny, toxikologie či archeologie. Ač se nám může paní Agatha na první pohled jevit jako typická anglická lady, po přečtení jejích osudů zjistíme, že tomu tak úplně není. 

OBRÁZEK : img_20171229_165358.jpg

Agatha Christie - Brána osudu

     
Jedna klasika pro miloníky detektivek, poslední autorčin román. Tentokrát v režii dvojice vyšetřovatelů - Tommyho a Pentličky se záhadou z minulosti. 

OBRÁZEK : img_20171229_165336.jpg
OBRÁZEK : img_20171229_165323.jpg

 John Grisham - Firma
  
     Kultovní thriller z právnického prostředí. Dějištěm je velice úspěšná 
právnická firma specializující se na daňovou problematiku v Memphisu. Mladík Mitch McDeer však brzy zjistí, že v jeho nové snové práci není vše takové, jak se na první pohled zdá. Kniha se v roce 1993 dočkala filmového zpracování 
a na její motivy byl také natočen seriál pro televizní stanici AXN.


Susanna Kubelka - Roztržená šněrovačka

OBRÁZEK : img_20171229_165307.jpg      
         Romantický příběh pro ženy, 
    odehrávající se na konci 19. století v  
    Horních Rakousích. Právě roku 1875 přijíždí mladá nezkušená 
    dívka Minka do města Enže. Okamžitě je nucena postavit se 
    veškerým nástrahám a zvyklostem, jež posádkové město nabízí. 
    Napínavý, tajuplný a místy humorný příběh, jež začíná vzrušující 
    sázkou a končí nečekaným zvratem.

 
Proces zabral 0.0054 sekund času a 0.74MB paměti.