Místní knihovna Plačkov
Naposledy aktualizováno: 20.02.2019 21:55:24

PLAČKOVSKÉ DÝŇOVÁNÍ 2018

  Za okny plískanice, vzduch prosycený vůní spadaného, deštěm zvlhlého, listí a teploty pomalu, ale jistě klesající pod bod mrazu. Tohle sychravé podzimní odpoledne jsme si zpříjemnili již tradičním vydlabáváním Halloweenských dýní v Plačkovské knihovně.

  Tentokrát jsme se sešli v pátek 26. října 2018 v budově Osadního výboru Plačkov a pod rukama šikovných, mnohdy v dlabání již zkušených, účastníků zanedlouho vzniklo celkem 30 strašidelných, ale i veselých tváří.
 
Všem zúčastněným děkujeme za krásné páteční odpoledne, doufáme, že jste si ho užili, tak jako my a budeme se na Vás těšit na příští akci! Smile

OBRÁZEK : dsc_8992__1_.jpg

→ více fotografií z akce najdete v naší fotogalerii:
 http://knihovnaplackov.webk.cz/gallery/foto/plackovske-dynovani-2018/PLAČKOVSKÉ BACK TO SCHOOL DIY 2018

  Prázdniny opět utekly jako voda. Horký červenec vystřídal parný srpen a než jsme se nadáli, je tu nový školní rok. Abychom jeho začátek školákům trochu zpříjemnili, uspořádali jsme v nové budově Místní knihovny v Plačkově tzv. Back to school DIY, aneb vyrábění pomůcek na cestu zpátky do školy. 
  Poslední prázdninové sobotní odpoledne 1. září jsme tak strávili vytvářením a zdobením školních potřeb od sešitů po tužky dle vlastní fantazie a libosti. Akce se vydařila a my jsme efektivně využili deštivého odpoledne.
  Všem zúčastněným děkujeme a doufáme, že vám budou vlastnoručně vyrobené pomůcky dobře sloužit a především dělat radost. 
  Závěrem přejeme všem školákům úspěšný školní rok a těšíme se na další shledání v knihovně! Smile

→ naše výtvory si můžete prohlédnout ve fotogalerii:
  http://knihovnaplackov.webk.cz/gallery/foto/plackovske-back-to-school-diy/

OBRÁZEK : img_20180901_140840.jpg PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR NA NÁVŠTĚVĚ V PLAČKOVSKÉ KNIHOVNĚ

   
   Ve středu 11. července 2018 vyrazily děti navštěvující příměstský tábor v Humpolci na p pěší výlet do Plačkova. Ten si zpestřily návštěvou naší knihovny.
Nejprve proběhla malá soutěž prověřující jejich čtenářské znalosti, tu všichni zdárně zvládli, a tak si kromě listování knihami mohly vyrobit i vlastní záložky. Akce se zúčastnilo celkem 16 dětí.
   
   Děkujeme všem zúčastněním za velice příjemnou návštěvu, doufáme, že se akce líbila i Vám a těšíme se na další případnou spolupráci.
 Smile

→ více fotek naleznete ve fotogalerii:
http://knihovnaplackov.webk.cz/gallery/foto/primestsky-tabor-v-knihovne/
     


OBRÁZEK : 1531311703485.jpg

 

PLAČKOVSKÉ VÁNOČNÍ DIY 2017
   
   Vánoce jsou krásným časem stráveným s těmi nejbližšími, poslední dny v roce bývají plné pohody, radosti, úsměvů, rozzářených očí a vzpomínek. Zahalené svitem svíček, vůní jehličí a třpytící se bílou pokrývkou. Abychom se naladili na tu správnou notu, uspořádali jsme letos, v sobotu 16. prosince, vánoční vyrábění v místní knihovně. Účastníci si mohli vyrobit rozličné dekorace, ozdoby, svícny a ti zdatnější také ušít nahřívací polštářky, především ty za nadcházejících mrazivých večerů jistě ocení. Děkujeme všem zúčastněným za příjemně strávené sobotní odpoledne a těšíme se na další akce, snad se nás příště sejde o něco více.

Závěrem Vám přejeme krásné Vánoce a úspěšný rok 2018! Smile


více fotek ve fotogalerii:
     → http://knihovnaplackov.webk.cz/gallery/foto/plackovske-vanocni-diy-2017/

 OBRÁZEK : 25437532_1644159138956150_219844515_n.jpg


PLAČKOVSKÉ DÝŇOVÁNÍ 2017

     
     Jak je tomu v Plačkově již zvykem, tak i letos se děti sešly v místní knihovně, aby si společně vydlabaly strašidelné dýně. Akce proběhla v neděli 29. října, naneštěstí zrovna onu neděli, kdy celou republiku překvapil silný vítr, a tak sei Plačkov ocitl nečekaně bez proudu. Přes počáteční obavy se nakonec ukázalo, že právě tato skutečnost celou akci ozvláštnila a při dlabání dýní za svitu svíček jsme si užili tu pravou halloweenskou atmosféru. Děkujeme všem zúčastněným, doufáme, že se vám letošní „Dýňování" líbilo a budeme se těšit zase 
za rok.

více fotek najdete ve fotogalerii:
      → http://ww.knihovnaplackov.webk.cz/gallery/foto/plackovske-dynovani-2017/

OBRÁZEK : img_20171029_160759.jpg

 

 
Proces zabral 0.0059 sekund času a 0.7MB paměti.