Místní knihovna Plačkov
Naposledy aktualizováno: 28.12.2018 19:35:07

VÁNOCE V KNIHOVNĚ 2018

  I letos přibylo do knihovního fondu Plačkovské knihovny spoustu nových knih, za které vdědíme štědrým dárcům, kteří pomohli naši knihovnu opět trochu rozšířit. Tímto všem, kteří přispěli moc děkujeme
  Dále byla letos knihovna rozšířena o malý čtenářský koutek s podomácku vyrobeným stolečkem. Doufáme, že v něm čtenáři najdou útulné místečko, kde jim bude milé posedět s knížkou.
  I letos byly zakoupeny knížky nové za čtenářské roční příspěvky. POZOR! od nového roku 2019 bude roční čtenářský poplatek navýšen na 50 Kč. Opět se jedná o 4 různorodé kousky, zde malá ochutnávka novinek: 

Susanna Kubelka -  V rytmu valčíku

  Po loňské, mezi čtenáři úspěšné, Roztržené šněrovačce, jsme zakoupili další knihu z pera této rakouské autorky románů pro ženy. Tentokrát autorka přináší mozaiku příběhů žen napříč staletími, které spojuje město, kde se tančí valčík, podává Sacherův dort a proslulá káva - Vídeň.

Choderlos de Laclos - Nebezpečné známosti

  Toto již klasické dílo francouzské literatury skýtá náhled do jádra pokřivených mravů a morálky určitých společenksých vstev francouzské společnosti, jenž  odkrýváme prostřednictvím korespondence dvou libertinských šlechticů - Vikomta de Valmot a Markýzy de Merteuil. Ti neváhají za pomoci intrik bezostyšně manipulovat city ostatních. Budou však za své hry po zásluze odměněni? 

Agatha Christie - Parker Pyne zasahuje

Příběhy z pera anglické královny zločinu Agathy Christie bude čtenáře tentokrát provázet Parker Pyne, postarší státní úředník v penzi, který věří, že jakmile známe podstatu neduhu, lze se s ním vypořádat.

Jiří Kahoun - Ježibaba na koloběžce

  Letos nových knih nepozbudou ani ti nejmenší čtenáři. Právě pro ně byla zakoupena knížka veselých pohádek odehrávající se u řeky Berounky, nedaleko Tetína. Právě tam v místech zvaných Kudyhůrka totiž hospodaří strašidla!

  Závěrem bych chtěla všem čtenářům poděkovat za přízeň v letošním roce. Pro knihovnu to byl rok náročný, rok plný změn na jehož vrcholu stálu stěhování do nové budovy. Ta i nadále bohužel postrádá tolik potřebné další regály na knihy, jež jsou již dlouho v jednání, ale věřím, že se je v následujícím roce konečně podaří získat a všechny knihy tak najdou důstojné útočiště. 
  
                               Přejeme Vám krásné prožití vánočních svátků.
        V novém roce 2019 jen to nejlepší, hodně štěstí, zdraví, lásky, spokojenosti
                             a hlavně krásných příběhů prožitých s kníhami Smile

 
Proces zabral 0.0048 sekund času a 0.69MB paměti.